Nadmierna wilgoć w mieszkaniu? 4 skuteczne sposoby, żeby się jej pozbyć

Nadmierna wilgotność powietrza w mieszkaniu to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jej przyczyny mogą być różne – od złych nawyków, przez niepoprawnie działającą wentylację, po klimat. Jak ją ograniczyć? Oto 4 skuteczne sposoby na zmniejszenie wilgotności w domu.

1. Częste wietrzenie

Jedną z przyczyn gromadzenia się wilgoci w mieszkaniu jest mały dopływ świeżego powietrza. Ten problem dotyczy zwłaszcza mieszkań, w których brakuje sprawnej wentylacji. Sposobem na ograniczenie wilgotności w domu jest częste otwieranie okien. Mieszkanie należy wietrzyć minimum raz dziennie przez 20 minut, szczególnie dbając o przepływ powietrza w kuchni i łazience – pomieszczeniach, w których gromadzi się najwięcej wilgoci.

2. Zmiana nawyków

Oprócz codziennego wietrzenia w swoją rutynę trzeba włączyć inne nawyki. Sposoby na ograniczenie wilgotności w domu to między innymi: przykrywanie garnków w czasie gotowania, branie kąpieli w chłodniejszej wodzie, krótsze prysznice, otwieranie okna w czasie gotowania, używanie okapu.

3. Metylan stop wilgoci

Jak jeszcze walczyć z wilgotnością w mieszkaniu? Doskonałym rozwiązaniem będzie profesjonalny pochłaniacz wilgoci Metylan stop wilgoci, który będzie chłonął nadmiar pary wodnej, a dodatkowo będzie neutralizował nieprzyjemne zapachy.

4. Klimatyzacja

Chcąc ograniczyć wilgoć w domu, można także zdecydować się na założenie klimatyzacji. Klimatyzator będzie osuszał powietrze, jednocześnie regulując poziom wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *