3 kroki do pięknych płytek

Dla wielu osób samodzielne położenie płytek, czy terakoty wydaje się być bardzo trudne. Oczywiście, doświadczenie pomaga, ale bez niego również można przeprowadzić sprawny remont łazienki. Jak w trzech krokach położyć nowe płytki?

Krok pierwszy – przygotowanie podłoża

Jeśli chcemy, by zaprawa klejowa, taka jak klej sopro Budujmy.eu, dobrze wiązała, to koniecznie musimy przygotować podłoże pod nią. Musi być czyste, suche i najlepiej by było odtłuszczone. W skrócie – musi zostać zagruntowane. Jeśli na ścianie, czy podłodze znajdują się już płytki, to można zdecydować się na położenie następnej warstwy okładziny bezpośrednio na nich. Dzięki temu nie marnujemy czasu ani energii na rozbiórkę.

Krok drugi – klejenie

Zaprawę przygotowuje się zgodnie z instrukcją na jej opakowaniu. Często należy odstawić ją by zgęstniała. Klej sopro nakłada się na powierzchnię płytki oraz na powierzchnię, do której ma być przytwierdzona. Płytki należy równomiernie dociskać do powierzchni. Ważne jest też pamiętanie o poziomowaniu oraz o pozostawieniu równych odstępów pomiędzy kolejnymi rzędami płytek. Do tego celu, najlepiej wykorzystać krzyżaki z tworzywa.

Krok trzeci – fugowanie

Kiedy zaprawa klejowa dobrze wyschnie, można przystąpić do fugowania płytek. Polega to na wypełnianiu przerw pomiędzy płytkami specjalną masą, która jest dostępna we wielu kolorach i odcieniach. Ostatnim krzykiem mody jest fuga z błyszczącymi drobinkami.