3 najciekawsze rozwiązania na wykończenie ścian w domu

Przyjęło się w wykańczaniu mieszkań, że istnieją dwa sposoby na dekoracje ścian wewnętrznych. Można to zrobić po pierwsze poprzez ich pomalowanie, a po drugie poprzez położenie tapety. Nie mniej oba te sposoby są raczej już banalne i z tego powodu warto jest sięgnąć po znacznie ciekawsze rozwiązania.

Ceglana okładzina

Ostatnimi czasy prawdziwą furorę robią ściany ozdobione w gołą cegłę, a dokładniej mówiąc w płytki imitujące całe cegły. Kładzie się je niezwykle prosto i szybko, dlatego też taką ozdobę wykonać można nawet samodzielnie, bez pomocy dodatkowej ekipy remontowej.

Wybierając tego typu ozdobę, koniecznie należy pamiętać, że jej efekt działa jedynie wtedy, gdy pokryta nią będzie tylko i wyłącznie jedna ściana.

Sztukaterię

Są to proste elementy dekoracyjne w postaci ornamentów, gzymsów itd., które umieszcza się na wewnętrznych ścianach pomieszczenia.

Bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, wkraczają również do polskich wnętrz. Wykonane są na ogół ze styropianu, do przymocowania którego wykorzystuje się klej kontaktowy.

Panele

Nie jest tu mowa oczywiście o znanej od lat boazerii, ale o znacznie bardziej estetycznych i lepiej wykonanych panelach ściennych, które nieco podobne są do paneli podłogowych, jednak różnią się od nich znacznie lepszą jakością, a i starannością wykonania.

Ich montaż niestety nie jest taki prosty jak dwóch poprzednich pomysłów, dlatego też koniecznie będzie wynajęcie fachowców w celu ich założenia.