Jakie zalety ma płyta cementowa knauf aquapanel

Płyta cementowa knauf aquapanel jest w 100% wodoodporna, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak dużym zainteresowaniem i ma tak szerokie zastosowanie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety płyt cementowych aquapanel.

Jakie największe zalety ma knauf aquapanel?

 

Rdzeń płyty knauf aquapanel oparty został na bazie cementu zbrojonego specjalną siatką z włókna szklanego, dzięki czemu płyty mogą pochwalić się doskonałą odpornością na wodę. Oprócz olbrzymich walorów czysto technicznych warto wspomnieć również o olbrzymich zaletach ekologicznych. W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na ekologiczne materiały, dlatego też płyty cementowe knauf aquapanel są jak najbardziej warte uwagi. Dla wielu osób olbrzymim plusem będzie również to, że materiał jest bardzo łatwy i niesłychanie przyjemny w obróbce.

Gdzie sprawdzą się płyty aquapanel?

 

Płyty cementowe aquapanel knauf (https://budujmy.eu/pl/products/knauf-aquapanel-r-grundierung-srodek-gruntujacy-2-5-l-3025.html) doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Wewnątrz obiektów najlepiej spisze się płyta aquapanel indoor, a na zewnątrz aquapanel outdoor. W wewnętrznych systemach podłogowych najlepszym wyborem będzie z kolei płyta aquapanel floor. Materiał ten doskonale nadaje się do wykonania niezawodnych podłóg w najbardziej newralgicznych miejscach jak kuchnia, łazienka czy hol. Jest to najlepszy wybór dla osób stawiających na okładziny ceramiczne, czyli na terakotę albo gres.