Kilka ciekawych sposobów na wykończenie twojego domu

Polacy pokochali pięknie mieszkać. Chętnie korzystają z inspiracji wnętrzarskich i szukają ciekawych rozwiązań, dzięki którym mieszkanie będzie wyglądało wyjątkowo. A tych rozwiązań jest wiele. Nawiązują do różnych trendów w urządzaniu wnętrz, wśród których tak popularny jest między innymi styl skandynawski, industrialny, boho czy glamour.  poniżej kilka inspiracji i pomysłów na to, jak ciekawie wykończyć ściany domu.

Styl industrialny i beton Primacol

Jeszcze jakiś czas temu beton kojarzył się z czymś zimnym, mało przytulnym, co jest elementem wykończenia ewentualnie parkingu podziemnego. Beton w domu? To chyba nikomu się nie śniło. Dzisiaj to bardzo pożądany sposób na wykończenie wnętrza. Powiedzmy sobie szczerze – również bardzo drogi. Doskonałą alternatywą jest zatem betonu Primacol czyli farba imitująca beton, którą można pokryć chociażby ścianę w salonie. Efekt jest zaskakujący i perfekcyjnie imituje prawdziwy beton, nadając mieszkaniu pożądanego industrialnego charakteru. Beton Primacol to jeden z ciekawszych sposobów na wykończenie ścian. 

Cegła porozbiórkowa

Kolejny materiał, który jeszcze jakiś czas temu omijany był szerokim łukiem to cegła rozbiórkowa. To cegła z historią. Odzyskuje się ją z rozbiórek starych nieruchomości, a następnie odpowiednio przycina, tworząc gotowe do położenia na ścianę płytki. Efekt jest niezwykły, taka cegła nadaje wnętrzu loftowego charakteru i jest niezwykle przytulna . Od klinkieru trzeba trzymać się z daleka, cegła rozbiórkowa jest natomiast bardzo na tak. 

Luksusowe tapety

Luksusowe tapety zdobione w niezwykle ciekawe wzory to jeszcze jeden fantastyczny sposób na wykończenie wnętrza. Warto tylko wspomnieć, że chodzi tutaj o oryginalne tapety marek, która w tej branży działają od wielu lat. Taka tapeta z ciekawym wzorem botaniczny, geometrycznym lub innym, potrafi wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat. To produkt zupełnie innej jakości niż zwykła tapeta z marketu.

Beton dekoracyjny od firmy Primacol dostępny w ofercie sprzedażowej sklepu BudujmyEU.