Nadmierna wilgoć w mieszkaniu? 4 skuteczne sposoby, żeby się jej pozbyć

Nadmierna wilgotność powietrza w mieszkaniu to problem, z którym zmaga się wiele osób. Jej przyczyny mogą być różne – od złych nawyków, przez niepoprawnie działającą wentylację, po klimat. Jak ją ograniczyć? Oto 4 skuteczne sposoby na zmniejszenie wilgotności w domu.

1. Częste wietrzenie

Jedną z przyczyn gromadzenia się wilgoci w mieszkaniu jest mały dopływ świeżego powietrza. Ten problem dotyczy zwłaszcza mieszkań, w których brakuje sprawnej wentylacji. Sposobem na ograniczenie wilgotności w domu jest częste otwieranie okien. Mieszkanie należy wietrzyć minimum raz dziennie przez 20 minut, szczególnie dbając o przepływ powietrza w kuchni i łazience – pomieszczeniach, w których gromadzi się najwięcej wilgoci.

2. Zmiana nawyków

Oprócz codziennego wietrzenia w swoją rutynę trzeba włączyć inne nawyki. Sposoby na ograniczenie wilgotności w domu to między innymi: przykrywanie garnków w czasie gotowania, branie kąpieli w chłodniejszej wodzie, krótsze prysznice, otwieranie okna w czasie gotowania, używanie okapu.

3. Metylan stop wilgoci

Jak jeszcze walczyć z wilgotnością w mieszkaniu? Doskonałym rozwiązaniem będzie profesjonalny pochłaniacz wilgoci Metylan stop wilgoci, który będzie chłonął nadmiar pary wodnej, a dodatkowo będzie neutralizował nieprzyjemne zapachy.

4. Klimatyzacja

Chcąc ograniczyć wilgoć w domu, można także zdecydować się na założenie klimatyzacji. Klimatyzator będzie osuszał powietrze, jednocześnie regulując poziom wilgotności.