Oryginalne fugi sopro – co warto wiedzieć przed fugowaniem?

Materiały do wypełniania spoin dobiera się nie tylko do koloru i rodzaju płytek, ale również do szerokości fug oraz warunków, w których to będzie ona na co dzień użytkowana. Na półkach sklepowych można znaleźć fugi sopro do wielkowymiarowego gresu, jak i również niezawodne fugi do mozaiki, kamienia lub klinkieru.


Czym charakteryzuje się dobra fuga?

 

Wysokiej jakości fugi sopro są bardzo twarde po związaniu i co najważniejsze bardzo trudne do zarysowania. Fuga powinna doskonale przylegać do powierzchni płytek i co najważniejsze nie może pękać. Wybierając fugi do płytek na zewnątrz należy zwracać uwagę na właściwości fizyczne, które w tym przypadku odgrywają zdecydowanie większą rolę, niż w przypadku fug do pomieszczeń w mieszkaniu. Oryginalne fugi sopro muszą przejąć wszelkie naprężenia, które powstają w skutek mikroruchów wywołanych rozszerzalnością termiczną poszczególnych płytek.

 

Rodzaj fug ma znaczenie

 

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko klasyczne fugi cementowe, ale również fugi cementowo uszlachetnione, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Można znaleźć również wielu rzetelnych producentów, którzy oferują nowoczesne fugi epoksydowe. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednie fugi sopro powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Wybór fugi odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby kupić odpowiedni materiał budowlany.