Rodzaje farb betonowych

Wybierając farbę do betonu, należy pamiętać że istnieją jej dwa główne rodzaje, które różnią się od siebie przede wszystkim zastosowaniem.

Farby sztywne

Tego typu farba betonowa, chroni podłoże przed ścieraniem się i korozją. Tworzy na powierzchni betonu niewidoczną dla ludzkiego oka warstwę ochronną, która chroni go przed działaniem różnego rodzaju środków chemicznych oraz czynników zewnętrznych. Dzięki takiej farbie wytrzymałość betonu znacznie się zwiększa i zużywa się ona nawet o połowę wolniej. Twardnieją one stosunkowo długo, ponieważ szacuje się, że około czterdziestu-ośmiu godzin.

Farby elastyczne

Drugą bardzo ważną grubą farb betonowych, są farby elastyczne. Działają one w podobny sposób do farb sztywnych, jednak sprawdzają się najlepiej w ochronie przed czynnikami atmosferycznymi. Ostatecznie więc nakładane są na beton znajdujący się na zewnątrz, który jest narażony na opady deszczu, ściegu, gradu, promienie słoneczne. W ich wyniku materiał ten może nie wytrzymać i popękać. Farba elastyczna jednak chroni beton przed tego typu korozjami. Podobnie, jak farby sztywne, tworzy na jego powierzchni przezroczystą warstwę ochronną, przez którą bardzo ciężko jest się przebić. Dzięki niej materiał ten jest znacznie odporniejszy na działanie takich czynników atmosferycznych i jego żywotność może znacznie się wydłużyć.

Farby betonowe dostępne są w np. sklepie Budujmy.eu