Środek gruntujący – betokontakt

Powierzchnie do prac wykończeniowych podczas końcowej fazy remontu lub budowy, muszą być odpowiednio przygotowane.

Charakterystyka środka gruntującego
Bardzo ważne są czyste i równe powierzchnie ścian lub podłóg, na które będą nakładane płytki ceramiczne lub tynki maszynowe. Gdy podłoże będzie miało nierówności i słabą przyczepność, świeżo nałożone kafelki mogą się z niego zsunąć, lub jeżeli będą umocowane na podłodze –  mogą popękać.

Do zabezpieczenia podłoża betonowego, charakteryzującego się słabą przyczepnością, służy betokontakt. Jest to wysokiej jakości środek gruntujący, tworzący mieszaninę piasku oraz tworzyw sztucznych.

Przed nałożeniem środka, podłoże należy wyczyścić, a jeżeli jest taka konieczność – osuszyć, usunąć kurz, olej, wosk, stare, łuszczące się farby, oraz wszystkie inne substancje mogące powodować osłabianie przyczepności.

Najistotniejsze cechy środka gruntującego

Betokontakt pozwala na:

– zwiększenie szorstkości podłoża przeznaczonego do dalszych prac wykończeniowych,

– poprawę przyczepności kolejno nakładanych warstw,

– regulację chłonności wody na podłożach o różnorodnym stopniu

 wilgotności,
– paro-przepuszczalność.

Środek gruntujący betokontakt jest produktem sprzedawanym w stanie gotowym, co oznacza, że można go używać natychmiast po otwarciu pojemnika. Nanoszenie środka gruntującego na powierzchnię jest proste – rozprowadza się go za pomocą wałka malarskiego, pędzla lub szczotki. Jest to środek całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie zawiera żadnych substancji toksycznych.

Środek gruntujący betokontakt sprzedawany jest w plastikowych opakowaniach, a jego wydajność pozwala na zastosowanie go na dużych powierzchniach.