W jaki sposób ciekawie wykończyć wnętrze?

Urządzanie mieszkania lub domu to test dla naszej pomysłowości. Na rynku materiałów wykończeniowych jest wiele produktów, ale to jak zostaną one przez nas wykorzystane, zależy tylko od naszej inwencji. Wśród materiałów budowlanych, które zasługują na naszą uwagę, a jednocześnie są na rynku nowością, jest barwnik do betonu.

5 ciekawych zastosowań barwnika do betonu

Barwniki do betonu (https://budujmy.eu/pl/menu/barwniki-do-betonu-1021.html) wbrew swojej nazwie mogą być stosowane nie tylko do betonu. Możemy je stosować jako pigment we wszystkich rodzajach mineralnych materiałów budowlanych. Daje nam to szerokie pole do popisu. Poniżej trzy ciekawe propozycje.

 

Barwiona cegła klinkierowa

 

Oczywiście barwionej cegły klinkierowej nie zrobimy sobie sami, aczkolwiek dobrze jest wiedzieć, że obecnie cegła może mieć różne zabarwienie. Dzięki takim cegłom możemy stawiać na przykład ścianki działowe, które wyglądają nowocześnie i nietuzinkowo, ale jednocześnie mają one klasyczny smaczek.

 

 Kolorowa gładź szpachlowa i gipsowa

 

Barwniki do betonu zastosowane do gładzi szpachlowej, pozwalają na uzyskanie odpowiedniego koloru ściany bez konieczności malowania lub tapetowania. Gładź gipsowa pozwala natomiast na stworzenie na naszej ścianie kolorowych instalacji.

 

Kolorowy tynk

 

Zastosowanie barwnika do zewnętrznego tynku, z jednej strony zaoszczędza nasz czas (brak konieczności malowania), a z drugiej zabezpiecza naszą elewację. Większość barwników zawiera bowiem substancje, które chronią warstwy mineralne przed promieniowaniem UV oraz pleśnią i grzybami.