Żeby dach nie przeciekał – silikon dekarski

Izolacja termiczna domu czy innego budynku w dużej mierze zależy od szczelności pokrycia dachowego. Czasem niewielki błąd może sprawić, że dach przecieka lub dochodzi do zbędnej cyrkulacji powietrza. Często również dach może wymagać naprawy, ponieważ z czasem materiały ulegają zniszczeniu lub uszkodzeniu. Niektórych remontów można dokonać z pomocą silikonu dekarskiego.

Uszczelniacz do dachów

Silikon dekarski to produkt wykorzystywany przede wszystkim do uszczelniania dachów, przy czym jego zastosowanie w tym przypadku może być bardzo różne. Z jego pomocą można naprawić zarówno samo pokrycie dachowe, jak i dokonać uszczelnienia kołnierzy okien dachowych, kominów i innych elementów. Może być on również wykorzystywany do naprawy rynien i rur spustowych oraz łączenia blachy falistej i trapezowej. Konieczne jest jednak wybranie odpowiedniego produktu, ponieważ mogą one różnić się swoimi parametrami oraz właśnie konkretnym przeznaczeniem. W tym celu warto kierować się zaleceniami producenta lub skorzystać z fachowej porady w tej kwestii.

Świetna przyczepność nawet podczas deszczu

Jego jedną z podstawowych zalet jest świetna przyczepność, nawet podczas deszczu. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ o tym, że przecieka dach, zazwyczaj dowiadujemy się właśnie w czasie ulewy. Dzięki niemu można dokonać szybkich napraw dosłownie od ręki. Jest łatwy w użytkowaniu i dobrze trzyma się na bardzo różnych powierzchniach, w tym m.in.

– betonie,
– drewnie,
– ceramice,
– szkle,
– metalu,
– większości tworzyw sztucznych.

Odporność na promienie UV

Właściwości silikonu dekarskiego pozwalają na wykorzystanie go bez obaw na zewnątrz – jest on odporny na promieniowanie UV, które może powodować kruszenie się innych materiałów wykorzystywanych do uszczelniania dachów. Takie uszczelnienie z powodzeniem wytrzymuje nawet kilka lat.